Przestań się martwić rzeczami, na które nie masz wpływu!

Jak przestać się martwić? Skup swoją uwagę na tym, co możesz kontrolować zamiast na tym, na co nie masz wpływu.


Możesz kontrolować m.in.: 

Swoją postawę i podejście do problemu. Problemy będą zawsze i wszyscy je mają. Zamiast narzekać i użalać się nad sobą, poszukaj rozwiązań. Jeżeli nie możesz zmienić problemu, zmień podejście do problemu. Ale przestań powtarzać, że ciągle masz problem. 

Swoją formę poprzez aktywność fizyczną.  Zamiast narzekać, że nie lubisz biegać albo nie umiesz pływać,  wsiądź na rower lub idź na spacer. Znajdź coś dla siebie. Jeżeli nie ma takiej aktywności, która ci pasuje, to znaczy, że jesteś leniem. Przyznaj się do tego. 

Nawyki, pracę, sytuację ogólnie. Zamiast ciągle narzekać na swoją pracę i życie, zastanów się co możesz w nim zmienić. I nie obawiaj się naprawdę dużych zmian. Bezsilność i tkwienie w miejscu to dopiero beznadziejna sytuacja. 

Dietę poprzez wybór właściwych produktów. To ty wybierasz co znajdzie się na twoim talerzu. Nie tłumacz się, że nie masz czasu na przygotowanie zdrowego posiłku. Najwidoczniej nie chcesz go znaleźć lub nie wiesz, jak to zrobić. Być może tez  jesteś leniem. 

Relacje. Ty decydujesz z kim spędzasz czas. Nie trać czasu i energii na osoby, które mają cię w dupie i nie mają czasu dla ciebie (bez względu na to, czy wypada, czy nie wypada urywać tę relację). Poświęć go tym, którym na tobie zależy. Jeżeli nie chcesz być w związku, nie musisz. Nie musisz tez nikomu tłumaczyć się, ze jesteś singlem z wyboru. 

Swój czas - nie trać czasu na rzeczy, które są  bezwartościowe. Nie musisz chodzić na imprezy, na których nie chcesz być (znowu  bez względu na to, czy wypada, czy nie wypada), nie musisz chodzić na zakupy, jeżeli nie lubisz tego robić (jest internet). Nie musisz robić niczego z grzeczności. Chcesz to robić, albo nie chcesz. Ale nie musisz.


Macie jeszcze jakieś pomysły, co możemy kontrolować, aby nasze życie stało się łatwiejsze?

Komentarze